ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Ylli Baka në Athinë, në një koncert fantastik verorë. Foto

Të shtunën 20 Korrik Portali www.albanians.gr

Të shtunën 20 Korrik Portali www.albanians.gr organizoi një mbrëmje fantastike ku morrën pjesë një numër i madh të rinjsh dhe të rejash. I ftuar në këtë koncert ishte këngëtari i mirënjohur i muzikës popullore shqiptare, Ylli Baka. Ai shoqërohej nga këngëtarja Blerta Agolli.

Koncerti u organizua në beach bar Bikini Beach në Athinë, në Leoforos Posidhonos që është sinonim i argëtimit në Athinë. Mund të themi që është koncerti i parë verorë që organizohen nga shqiptarët në Greqi.

Ajo mbrëmje ishte fantastike. Ylli Baka dhe Blerta Agolli si gjithëmonë të mrekullueshëm me zërin dhe këngët e tyre për rreth 4 orë bënë një program muzikor madhështorë. Të prahnishmin në mbrëmje i ” vunë zjarrin pistës”. Kërcimi dhe argëtimi zgjatën deri në orët e para të mëngjesit.

Por më shumë se fjalët janë pamjet ato që dëshmojnë atë mbrëmje fantastike që kaluam…

 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top