Albanians.gr – Η σελίδα της Αλβανικής Κοινότητας Στην Ελλάδα

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Xrisi Avgi: Greqia ska nevojë për emigrantë. Duhet të ikin të gjithë

Në Greqi nuk duhet të ketë emigrantë sepse shteti nuk ka program për emigracionin. Të gjithë që hynë në Greqi ilegalisht duhet të përzehen nga vëndi. Kështu u shprehën përfaqësuesit e partisë Xrisi Avgi dje në stacionin televiziv SKAI.

Në pyetjen e gazetarit se ka dhe emigrant që janë të ligjëshëm, Xrisi Avgi përgjigjet se dhe ato që janë të ligjëshëm , dikur ishin të paligjëshëm dhe kanë hyrë ilegalisht nga mali apo deri.

Neve nuk na duhet forcë puntore, Greqia ska nevojë për emigrant. duhet të largohen të gjithë, përfunduan përfaqësuesit e Xrisi Avgi.

albanians.gr

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top