Albanians.gr – Η σελίδα της Αλβανικής Κοινότητας Στην Ελλάδα

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

VIDEO Gruaja kamikaze shkakton tragjedi në Rusi, 18 të vdekur

russia4_472_355

18 persona kanë humbur jetën dhe 50 të tjerë kanë mbetur të plagosur nga një atentat kamikaz i një gruaje në Volgograd. Informacionin se bëhet fjalë për sulm terrorist e ka vërtetuar Komiteti rus për luftën kundër terrorizmit. Sulmi ka ndodhur në orën 12:45, sipas orës lokale, njofton ministrja rajonale e punëve të brendshme, Svetlana Smolianinova.

Të lënduarit janë nisur në spitalin më të afërt, ndërsa ministrja ka thënë se numri i viktimave mund të jetë shumë më i madh. Deri tashti askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmin, i cili ka ndodhur disa muaj pasi që lideri i kryengritësve çeçen, Doku Umarov, u ka bërë thirrje përkrahësve të organizatës që të bëjnë sulme në lojërat olimpike dimërore, të cilat do të mbahen në Sochi, në shkurt 2014. Volgograd ka 1 milion banorë dhe gjendet 690 kilometra në jugperëndim të Sochit.

burimi www.ballkanweb.com

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top