Albanians.gr – Η σελίδα της Αλβανικής Κοινότητας Στην Ελλάδα

Shqip

Vendimi i plotë i UEFA-s per ndeshjen Serbi-Shqiperi 

Komisioni i Disiplinës dhe Etikës pranë UEFA-s u modhe dje dhe mori vendimin e mëposhtëm pas incidenteve të shumta që ndodhën gjatë ndeshjes së vlefshme për eliminatoret e kampionatit europian Francë 2016 mes Serbisë dhe Shqiëprisë, e cila u luajt në Beograd më 14 Tetor.

Komisioni Disiplinor vendosi ta shpallë ndeshjen e lartëpërmendur të braktisur. Si rrjedhojë, Federata Shqiptare e Futbollit konsiderohet se ka humbur ndeshjen 3-0. Përvec kësaj, FSHF është gjobitur me 100 mijë euro.

Komisioni i Disiplinës ka vendosur gjithashtu t’i heqë Serbisë 3 pikë nga grumbullimi në kualifikueset euro 2016. Përveç kësaj, Federata serbe është urdhëruar për të luajtur dy ndeshjet e ardhshme pa tifozë. Së fundi, shoqata është gjobitur me 100.000 €.

Këto vendime janë të hapura për t’u apeluar.

LEXONI AKOMA

UEFA: Shqipëria humb 3-0 në tavolinë ndeshjen me Serbin

Βαριά και άδικη τιμωρία για την Αλβανία

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top