Shqip

Vdekja e 17-vjeçares, babai Hetim taksistit, mund ta ketë përdhunuar 

Babai i 17 vjeçares nga Saranda, K.A, e cila humbi jetën në mënyrë misterioze pas vizitës tek dentisti, nuk i pranon rezultatet e ekspertizes mjekoligjire sipas së cilës vdekja ishte për shkaqe natyrale.

J.A, i cili është i ndarë nga gruaja e tij e parë me të cilën kishte dhe vajzen, hedh akuza se vajza mund te jetë përdhunuar nga taksisti që po shoqëronte vajzën në Qafë Bote, teksa shoferi ishte edhe i dashuri aktual i nënës së vajzës.

Në një komunikim telefonik për A1 Report, J.A, pohon se i ka kërkuar autoriteteve ligj-zbatuese të Janinës të kryejnë edhe një tjetër ekspertizë mjekoligjire, teksa sqaron se ekepertiza e kryer nga autoritet shqiptare lë pas hije dyshimi.

LEXONI AKOMA Vdekja e 17-vjeçares, policia greke ndalon varrimin në Janinë pas kërkesës së babait

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top