ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Βαριά ήττα για Αλβανία

Η Αλβανία ηττήθηκε βάρια στο «Ελμπασάν Αρένα»με 3-0 από το Ισραήλ

Οι Αλβανοί μπήκαν αρκετά παθιασμένοι στον αγωνιστικό χώρο θέλοντας να πάρουν τη νίκη, αλλά τα πράγματα δεν πήγαν καθόλου καλά από την αρχή του αγώνα. Στο 17ο λεπτό ο Τζιμσίτι υπέπεσε με πέναλτι με τον διαιτητή να κρίνει ότι ο Ζάχαβι ήταν σε θέση για γκολ και να αποβάλει τον αμυντικό της Αλβανίας. Ο επιθετικός του Ισραήλ ευστόχησε και άνοιξε το σκορ για τους Ισραηλινούς.

Το Ισραήλ κατάφερε να διαχειριστεί σωστά το γεγονός ότι προηγήθηκε, την ίδια στιγμή ο εκνευρισμός των γηπεδούχων γινόταν έντονος. Στο 55ο λεπτό ο διαιτητής απέβαλε τον Μπερίσα μετά από έναν διαπληκτισμό που είχε με τον Ζάχαβι. Ο Χοξά, τον αντικατέστησε και έπιασε το πέναλτι που εκτέλεσε ο Ισραηλινός επιθετικός.

Ωστόσο το Ισραήλ μπόρεσε να σκοράρει. Στο 66ο λεπτό με μπόλικη δόση τύχης με τον Εϊνμπιντερ και με τον Άταρ στο 84ο λεπτό να διαμορφώνει το τελικό 3-0

Οι συνθέσεις

ΑΛΒΑΝΙΑ: Μπερίσα, Χισάι (79′ Τσάνι), Τζιμσίτι, Μαβράι, Αγκόλι, Κουκέλι, Τζάκα (82′ Μανάι), Μεμουσάι, Λουλάκου (57′ Χότζα), Ρόσι, Μπαλάι

ΙΣΡΑΗΛ: Γκορές, Ντάσα, Τζέντεκ, Τίμπι, Γκέρσον, Νάτχο, Άινμπιντερ (70′ Χεμέντ), Κοέν, Σαχάρ (64′ Μπουζάγκλο), Μπεν Χαΐμ (75′ Ατάρ), Ζάχαβι