Shqip

Tregjedi në Francë Dy shqiptarë digjen në kamion Kalonin ilegalisht në Angli

Dy emigrantë shqiptarë kanë vdekur në kushte të tmerrshme pasi kamioni në të cilin udhëtonin ilegalisht nga Polonia për në Britaninë e Madhe u përfshi nga flakët. 25-vjeçarja Erinda Kacorri ndodhej ne kamion me të riun Rexh Myzaraj dhe do të kalonte kufirin për t’iu bashkuar të fejuarit te saj ne Angli. Policia franceze dyshon se zjarri u shkaktua nga një cigare.

Familjarët e të resë janë nisur drejt Francës, pritet ekspertiza për shkaqet e zjarrit që shkrumboi totalisht kamiomion.

Shoqërohet në polici shoferi polak: S’e dija që shqiptarët ishin në kamion.

BURIMI http://shqiptarja.com/home/1/dy-shqiptar–digjen-n–kamion-kalonin-ilegalisht-drejt-anglis–254023.html

 

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top