Shqip

Tragjedi për një çift shqiptar në Greqi, u shpërthen makina në ecje

Një shqiptar 35-vjeçar ka gjetur vdekjen, ndërsa makina me të cilën udhëtonte ka shpërthyer.

Në afërsi të aeroportit të Athinës makina me të cilën udhëtonte ka shpërthyer, ndërsa ka mbetur e plagosur dhe një shtetase shqiptare.

Mediat greke shkruajnë se viktima është një mashkull 35-vjeçar, ndërsa personi i plagosur është një femër 26-vjeçare, e cila është dërguar në spital në gjendje të rëndë.

 

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top