Albanians.gr – Η σελίδα της Αλβανικής Κοινότητας Στην Ελλάδα

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Tiranë: I kërkuan para emigrantit Arrestohen 2 efektivë të policisë rrugore 

Dy punonjës të policisë rrugore janë arrestuar nga Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm, për veprën penale të korrupsionit dhe shpërdorimit të tyre.

Mësohet efektivët në pranga janë Artan Hasanaj dhe Avdulla Dafku. Sipas SHKB, arrestimi i 2 punonjësve të Policisë Rrugore kishte bërë kallëzim shtetasi shqiptar me iniciale A.V. emigrant në Itali. Mësohet se efektivët e policisë, dyshohet se i kanë kërkuar dhe marrë një shumë parash drejtuesit të mjetit A.V., në këmbim të mosmarrjes së masave ndëshkuese, për shkeljet e konstatuara.

Nga hetimet e kryera pas marrjes së denoncimit, SHKB arriti në përfundimin se kishte disa raste të veprimeve korruptive të punonjësve, Hasanaj dhe Dafku, ndaj personave të ndryshëm.

Ndërkaq, materialet proceduriale i kaluan për hetime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kavajë.

BURIMI www.shqiptarja.com/home/1/tiran–i-k-rkuan-para-emigrantit-shkb-arreston-2-efektiv-t-rrugor–235958.html#sthash.I65P7etJ.dpuf

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top