Albanians.gr – Η σελίδα της Αλβανικής Κοινότητας Στην Ελλάδα

Shqip

Territorialja, Kushtetuesja rrëzon PD. Zgjedhjet 2015 me 61 Bashki

Rama:Vendim i kthjellët, nis riorganizimi i territorit

TIRANE- Partia Demokratike rrëzohet në Gjykatën Kushtetuese për reformën territoriale. Vendimi është komentuar menjehere nga kryeministri Edi Rama, i cili nuk ka nguruar ta quaje vulë ndaj kësaj reforme.
Rama tha se rrëzimi i kërkesës së demokratëve për ta shpallur të antikushtetues ligjin për ndarjen e re administrative-territoriale të vendit, i hap rrugën organizimit të territorit të shërbimeve.

“Vendim i kthjellet i Kushtetuses qe vulos nje reforme historike dhe i hap rruge riorganizimit rrenjesor te territorit e shërbimeve”, shkruan kreu i qeverisë në rrjetin social Twitter.

www.shqiptarja.com

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top