Shqip

Tërmet i fuqishëm 6.4 Richter në Greqi

Një tërmet i fuqishëm me magnitude prej 6.4 grade te shkalles Richter ka goditur para disa minutash Greqinë.

Sipas Institutit Geologjik të Athinës epiqëndra e tërmetit ndodhet në Dhodhekanisa, dhe më saktësisht midis ishullit Grek Kos dhe Turqisë.

7 Minuta më vonë një tërmet tjetër me magnitude prej 5 grade te shkalles Richter ka goditur të njëjtën zonë.

Deri tani nuk ka informacione për të plagosur dhe për dëme.

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top