Shqip

Sulmi në Londër, MPJ: Asnjë shqiptar mes viktimave e të plagosurve

Sulmi në Londër, MPJ: Asnjë shqiptar mes viktimave e të plagosurve

Ministria e Punëve të Jashtme njofton se mes 4 viktimave dhe personave të plagosur nga sulmi, i cili po hetohet si terrorist, pranë Parlamentit në Londër nuk ka asnjë shtetas shqiptar.

Ministria e Punëve të Jashtme ka reaguar duke dënuar me forcë sulmin dhe i shpreh solidaritetin dhe mbështetjen autoriteteve dhe popullit britanik në luftën kundër çdo forme terrorizmi.

“Nga verifikimi paraprak i policisë londineze nuk ka shtetas shqiptarë midis viktimave apo të plagosurve. MPJ dhe Ambasada e Shqipërisë në Londër do të vijojnë të ndjekin situatën”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Shqipërisë

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top