ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Sulmi mbi autobuzin Athinë Tiranë Policia e Gjirokastrës shoqëron 9 persona Vijojnë hetimet

Policia e Gjirokastrës ka shoqëruar 9 persona në lidhje me sulmin me armë ndaj autobusit që ka ndodhur në Memaliaj. Burime zyrtare thanë se, deri tani janë shoqëruar në ambjentet e Policisë së Gjirokastrës 9 persona nga rrethi i Tepelenës.

Sipas policisë, “në datën 27 janar 2014, rreth orës 01.20 minuta të mëngjesit, në aksin rrugor Tepelenë- Mallakastër, vendin e quajtur Mogila, persona të pa identifikuar të fshehur poshtë rrugës nacionale kanë qëlluar me armë në drejtim të faqes anësore të autobuzit me targa AA 578 GC, të linjës ndërkombëtare Athinë -Tiranë”. Sipas burimeve zyrtare nga Policia e Gjirokastrës, “drejtuesi i autobusit nuk ka ndaluar por ka vijuar lëvizjen me shpejtësi në drejtim të Mallakastrës dhe ka ndaluar në fshatin Beraj ku ka kontaktuar me një patrullë të Policisë Rrugore”.

“Si pasojë e të shtënave është plagosur një prej pasagjerëve L. Tabaku, 25 vjeç nga Elbasani, i cili ndodhet i shtruar në Spitalin e Fierit. Nga të dhënat e para rezulton së është lënduar lehtë jashtë rrezikut për jetën dhe një pasagjere tjetër Q. Dihani, 19 vjeçe nga Fieri”, ka bërë të ditur policia.

Burimet zyrtare nga Policia e Gjirokastrës thanë se, “me marrjen e njoftimit, menjëherë në drejtim të vendngjarjes janë nisur efektivat e Komisariatit të Policisë Tepelenë, dhjetra forca të Drejtorisë së Policisë së Qarkut Gjirokastër dhe të Komisariatit të Policisë Gjirokastër, si dhe dy grupe të FNSH”. “Vijon krehja e gjithë zonës për të bërë të mundur kapjen e autorëve”, ka bërë të ditur Policia e Gjirokastrës.
burimi www.shqiptarja.com

LEXONI AKOMA

Qëllohet me armë autobuzi Tiranë Athinë Dy të plagosur

I plagosuri del nga salla e operacionit ende në gjëndje të rëndë

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top