Albanians.gr – Η σελίδα της Αλβανικής Κοινότητας Στην Ελλάδα

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Sonte finalja e Eurovision 2014

Nata finale e Eurovizionit zhvillohet sonte në Kopenhagën. Këngëtarë nga 26 vende do të interpretojnë në skenën e kryeqytetit danez.

Interesim të posaçëm në garën e sivjetme kanë zgjuar përfaqësueset e Ukrainës dhe të Rusisë, për shkak të tensioneve politike midis dy vendeve.

Të dyja shtetet kanë arritur të kapin finalen. Festivali evropian i këngës sivjet shënon vitin e 59-të.

Përfaqësuesja shqiptare Hersi Matmuja interpretoi këngën “One Night’s Anger”, një kompozim i Genti Lakos, por nuk arriti të kualifikohej për në natën finale.

burimi www.ballkanweb.com

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top