Shqip

Shqipëria në Eurosong me «Diell» VIDEO

Ka përfunduar nata e 3të dhe finale e festivalit të 53 të Këngës në RTVSH në të cilin fituese u shpall kënga «Diell» e kënduar nga e mrekullueshmja Elhaida Dani. Një këng me tekst nga Aldo Shllaku dhe e kompozuar nga Viola Trebicka dhe Sokol Marsi.

Kënga fituese do përfaqësojë Shqipërinë në Eurosong i cili do zhvillohet në Maj 2015.

I urojmë Elhaides shumë suksese!!

 

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top