Albanians.gr – Η σελίδα της Αλβανικής Κοινότητας Στην Ελλάδα

Shqip

Shqipëria fiton Lihtenshtejn 2-0 Golat 

Kombëtarja shqiptare ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndaj Lihtenshtejnit në sfidën e vlefshme për eliminatoret e Botërorit të Rusisë.

Odise Roshi dhe Ansi Agolli i kanë dhënë kryesimin 2:0 kombëtares në ndeshjen ndaj modestëve të Liechtenstein në Elbasan Arena e vlefshme për grupin G të eliminatoreve të Botërorit Rusi 2018.

Të dy golat u shënuan në pjesën e dytë, përkatësisht 53 dhe 78, pasi pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura.

Kjo ndeshje ishte debutimi i tranjerit të ri të kombëtares  shqiptare Christian Panucci

Ndeshja e rradhës është me datë 5 Shtator 2017 kundër Maqedonisë

Goli i Roshit 

 

Goli spetakolar i Agollit 

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top