Albanians.gr – Η σελίδα της Αλβανικής Κοινότητας Στην Ελλάδα

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Sërisht tërmet i madh në ishullin e Qefalonias FOTO VIDEO

Greqi Një tërmet me magnitude  5.7 i shkallës Rihter është regjistruar në ishullin e Qefalonisë.

Tërmeti është verifikuar rreth orës 05:08 minuta me orën lokale dhe epiqendra e tij ka qenë 12 km nga qyteti i Liksurio, që u godit nga një tjetër tërmet më 26 janar të këtij viti.

Sipas të gjithave informacioneve, në ishull ka dëme të mëdha materiale por për fatin e mirë nuk ka viktima. Sipas drejtorit të Spitalit të Liksurit deri tani janë 10 të plagosur lehtë të cilëve u është dhenë ndihma e shpejtë në spital.

Në Qefalonia sot do shkon për inspektim ministri i Brendëshëm Nikos Dhendhias, ndërkohë që Ministri i Mbrojtjes i Greqisë vuri në zbatim planin special të ministrisë të mbrojtjes Greke për raste përballimi emergjencash dhe katastrofash natyrore.

Shkollat në ishullin e Qefalonias do të qëndrojnë të mbyllura deri të mërkurrën

albanians.gr

Foto të marra nga site të ndryshëm si NEWS247.GR , INKEFALONIA, PORTONI.GR

Foto

kef3

kef4

Kefalonia3114sk

lixouri1.3114sk

seismos4

 

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top