ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Selanik: 34 vjet burg për shqiptarin që përdhunonte të bijën

Selanik. Gjykata e Selanikut dënoi me 34 vjet burg 47 vjeçarin nga Shqipëria i cili përdhunonte të bijën e tij për 10 vite rresht, e cila sot është në moshën 17 vjeçare.  Gjykata   shpalli fajtor 47 vjeçarin për përdhunim  dhe mashtim minoreni.

Çështja u zbulua vjet në Maj në një fshat të Selanikut , mbas denoncimit që u bë nga një e afërme e të miturës. 17 vjeçarja më përpara kishte bërë tentativë për të vrarë veten duke mos duruar më situatën që përjetonte.

47 vjaçari deklaroi se nuk mban mënd asgjë ngaqë ka qënë gjithënjë i dehur kur kryente këto veprime të shumtuara. Gjithashtu nuk kërkoi as edhe nje herë të falur për veprimet e tij.

Albanians.gr

 

 

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top