Shqip

Renato Jaho: Ylli i ri i muzikës popullore

Renato Jaho është lindur në Selenicë të Vlorës.
Është rritur në Vlore dhe që në moshën e vogël ka qenë i apasionuar me muzikën popullore shqiptare.
Në moshën 10 vjeçare ka bërë hapat e tij të para, duke kënduar në ambientet e Teatrit Petro Marko
Kariera e tij profesionale ka nisur më 2012 ku qarkulloi edhe albumin e tij të parë të titulluar ”Kafe pa Sheqer”.

Më poshtë mund të shikoni një nga këngët e tij më të bukura

 

 

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top