Shqip

Rama: Shqipëria nuk do të hapi kufirin për refugjatët. Nuk kemi as kushte dhe as fuqinë

Edi Rama mbylli dilemat për pritjen e refugjatëve sirianë. Kreu i qeverisë tha në Top Channel se Shqipëria nuk do ta hapë kufirin dhe të presë emigrantët sirianë. I pyetur nga Sokol Balla në Top Story, Rama komentoi fluksin e mundshëm të emigrantëve drejt Shqipërisë.

[maxbutton id=”5″]

“Ne nuk kemi pse bëjmë një zgjedhje të ndryshme nga zgjedhja që bën vendet e Korridorit. Ne nuk do të hapim kufirin, s’kemi arsye ta bëjmë këtë gjë, sepse nuk kemi as kushtet, as fuqinë dhe as delirin që mund të shpëtojmë botën, ndërkohë që të tjerët mbyllin kufijtë, Serbia e mbyll, Maqedonia e mbyll, të vijnë tek ne?!”, u shpreh kryeministri Rama.

 

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top