Shqip

Përmbytje masive në Lezhë dhe në Tiranë FOTO VIDEO

Shirat e rrëmbyer kanë shkaktuar përmbytje masive në Lezhë. Dhjetëra hektarë tokë janë nën ujë në zonën e Zadrimës dhe Zejmenit. Ministri i Bujqësisë pranoi se situata është problematike. Niveli i ujit po rritet edhe në afërsi të qytetit

[maxbutton id=”5″]

 

6594_518977768263131_4618808006170679837_n 486910_518977658263142_4748422396312275447_n permbytje lezhe

Tirana është zgjuar sot me rreshje të dendura shiu, të cilat sipas parashikimeve pritet të jenë më intensive nga ora 14:00 deri në 19:00. Në disa zona të kryeqytetit kanë nisur problematikat e para, ku si pasojë e reshjeve të dendura të shiut, lumi i Lanës pranë Lulishte “1 Majit” ka dalë nga shtrati. Ashtu siç njoftoi edhe më herët kryebashkiaku Veliaj, të gjitha njësitë e bashkisë së Tiranës janë në gatishmëri për të përballuar çdo rrezik të mundshëm nga përmbytjet.

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top