Shqip

Opozita proteston para ambasadës Shqiptare në Greqi. 30 emigrantë kërkojnë largimin e Ramës

Një grup prej rreth 30 emigrantësh shqiptarë që jetojnë në Greqi, anëtarë të Partisë Demokratike dhe të LSI, po protestojnë jashtë ambasadës shqiptare në Athinë, për të kërkuar largimin e asaj që quajnë qeveria e krimit dhe drogës.

Protestuesit hedhin parulla kundër qeverise, dhe kërkojnë rrëzimin e qeverisë Rama. Nen parrullën Rama Ik, anëtarët e opozitës në mërgim, kërkojnë largimi e kryeministrit Rama.

Pavarësisht numrit të vogël të tyre, protestuesit po mbahen në distance prej forcave të policisë që ndodhen në zonë.

Burimi http://top-channel.tv

The Latest

To Top

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies, σύμφωνα με τις οδηγίες περισσότερα

Τα cookies επιτρέπουν μια σειρά από λειτουργίες οι οποίες μας βοηθούν να προσωποποιήσουμε το περιεχόμενο, να ρυθμίσουμε και να μετρήσουμε τις διαφημίσεις, και να παρέχουμε πιο ασφαλή εμπειρία στο Albanians.gr. Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies, σύμφωνα με τις οδηγίες περισσότερα

Close