ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Nju Jork arrin në 7 numri i të vdekurve nga shpërthimi i pallatit

Zyrtarët e Qytetit të Nju Jorkut thonë se së paku 7 vetë janë vrarë nga eksplodimi i gazit në një ndërtesë në Harlemin Lindor.

Zyrtarët thanë sot se ekipet e kërkimit dhe të shpëtimit ende po punojnë në gërmadhat e dy ndërtesave që janë shkaktërruar, meqë tetë vetë konsiderohen të zhdukur, pas shpërthimit të djeshëm të fuqishëm të shkaktuar nga rrjedhja e gazit.

Në vendin e shpërthimit është sjellur makineri e rëndë për largimin e gërmadhave nga hapësira.

Banorët në këtë pjesë të Nju Jorkut thanë se prej të martës e kishin ndjerë erën e gazit dhe e kishin alarmuar kompaninë lokale të shërbimeve lidhur me problemin e mundshëm.

Prefekti i Nju Jorkut, Bill de Blasio, tha se incidenti ishte “një tragjedi e llojit më të keq”.

burimi www.ballkanweb.com

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top