Shqip

Një shqiptar shpallet kampjon bote në hokej

Vijon triumfi i shqiptarëve nëpër botë, pas shpalljes kampion boksi në Itali të Alesio Spahiut, tashmë Max Domi, një tjetër shqiptar është shpallur kampion bote në hokej me Kanadanë.

Max Domi, i cili po ndjekë hapat e të atit Tie Domi i cili gjithashtu ka qenë një hokeist ka ndihmuar përfaqësuesen Kandazete të Hokej të shpallet kampion bote, duke mundur në finale 5-4 Rusinë.

Domi mori edhe çmimin si sulmuesi më i mirë i këtij turneu. Ai është vetëm 19-vjeç dhe ka pushtuar me hapa prej gjigandi botën e hokej –

Burimi www.shqiptarja.com

 

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top