ΕΙΔΗΣΕΙΣ

New York, shpërthim në 2 pallate VIDEO

 Një shpërthim ka ndodhur në New York, Manhatan, i cili ka rrëzuar një ndërtesë dhe ka dëmtuar ndërtesën ngjitur me të. Deri më tani janë identifikuar 15 të plagosur, 4 prej të cilëve në gjendje të rëndë.

“Dy ndërtesa janë rrëzuar. Shpresoj që të mos ketë njeri atje. Aty ka veç rrënoja,”- citon CNN të ketë thënë një punonjës në një market aty afër.

Dyshohet se ndërtesat janë përfshirë nga zjarri për shkak të një shpërthimi të fuqishëm. Metroja e cila kalon afër kësaj zone është bllokuar.

Shpërthimi ka ndodhur në orën 09:00 me orën lokale të New York-ut në SHBA.

Mediat lokale dhe policia  bëjnë të ditur se i janë përgjigjur thirrjes për një shpërthim të mundshëm. Zona ku ndodhet ndërtesa lokalizohet në Harlem, mes rrugëve 114 dhe 117 në Manhatan.

BURIMI www.shqiptarja.com

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top