Albanians.gr – Η σελίδα της Αλβανικής Κοινότητας Στην Ελλάδα

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Ndalohen akoma 12 emigrantë nga Siria në Kakavi

Sot në orët e para të mëngjesit në pikën kufitare të Kakavijës janë ndaluar 12 klandestinë nga Eritea dhe Siria.

Kapja e tyre u bë në zonën e quajtur fusha e Dropullit.  Mësohet se, 12 klandestinët po tentonin të kalonin ilegalisht përmes kufirit, ndërsa kishin si destinacion Malin e Zi.

Tashmë pritet të bëhet ekstradimi i tyre drejt vendeve të lindjes.

Burimi www.shekulli.com.al

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top