ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Mbrëmje Rinore Shqiptare për 100 Vjetorin e Pavarësisë 24 Nëntor ora 23.00 në Agio Kosma Elliniko Athinë @ ONE1 Club

Rinia në Greqi feston dhe ju fton edhe juve në festën

më të madhe të kombit shqiptarë!

 

Nëse shqiptarizmi do të ishte fe atëherë muaji i Nëntorit do të ishte muaji i tij i shenjtë. Këtë vit më 28 Nëntor mbushen plot 100 vite nga shpallja e pavarësisë së vendit tonë. Përpjekjet e rilindasve për nje mëmëdhe të pavarur dhe sovran u kurorëzuan më ngritjen e Flamurit Kuq e Zi, në Vlore me 28 Nëntor te 1912 nga Ismail Qemali dhe patriotët e shquar te asaj kohe. Respekt për gjakun dhe djersën e derdhur të heronjve tanë, ne jemi ketu dhe do të jemi për shumë kohë akoma.

 

JU FTOJMË TË FESTOJMË SËBASHKU ME KËNGË E VALLE SHQIPTARE  DITËN E 28 NËNTORIT, DITËN E FLAMURIT, DITËN E 100 VJETORIT TË PAVARSISË SË SHQIPËRISË

Mbrëmja do të organizohet të Shtunën më 24 Nëntor 2012!

Hapja do të bëhet në orën 23.00

 

Çmimet

Hyrja 12 euro me pije, Shishja 90 euro (5 bileta+30 euro), Pija e dytë 7 euro,  Birra 5 euro Gota e verës 5 euro, Pija speciale 8 euro

Mbrëmja do të organizohet tek Club “ONE1”. Clubi ndodhet ngjitur me pistën e Cart në Agio Kosma EElliniko-Athinë! Adresa Leoforos Posidhonos  Agios Kosmas Elliniko Athinë

 

Mënyra për të ardhur:

Me makinë , merrni rrugën Posidhonos për në Glifadha  sapo të kaloni urën e Agios Kosmas është pista e Cart , ku do hyni brënda dhe në fund të pistës është parkingu i “ONE1 Club”. Clubi disponon parking me pagesë!

Mënyra më e shpejtë dhe e lirë është me TRAM. Ndaloni në stacionin 2 Agiou Kosma dhe “ONE 1 Club” është  20m nga stacioni! Gjithashtu mund të preferoni dhe autobuzat e linjave A1 A2 dhe të ndaloni po tek i njëjti stacion.

Për të parë hartën klikoni këtu

 

Telefona per pronotim dhe informacione

6989564225, 6979489060 (UP)

 

Vini re: Meshkujt duhen të jenë të shoqëruar


Rroftë vëndi i shqiponjave RROFTE SHQIPËRIA

Jeni të mirëpritur 🙂

 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top