ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Mbërrin në Prishtinë trupi i Vaçe Zelës, nesër homazhe në Tiranë

1888467_709798805731168_1541394670_n

Trupi i Vaçe Zelës, ikonës së muzikës shqiptare, e cila u nda nga jeta mëngjesin e 6 shkurtit mbërriti sot rreth orës 14.00 në Aeroportin e Prishtinës. Trupi do të niset për në Tiranë, ku pritet të mbërrijë rreth orës 17.00

Nesër artistes së madhe do t’i bëhen homazhe dhe do të përcillet për në banesën e fundit.

Ndërkohë që edhe në Lushnjë, qytetin e lindjes së Vaçes, zhvillohen homazhe.

HOMAZHET NE LUSHNJE
Homazhet po zhvillohen në qendrën kulturore që mban emrin e saj. Qindra qytetarë janë të pranishëm në homazhe për të nderuar artisten e popullit.

Ministria e Kulturës dhe Bashkia Lushnje do të ulin flamurët në gjysmështizë gjate homazheve në nderim të veprës së artistes.

Burimi ww.shqiptarja.com

FOTO Qëndra Kulturore Vaçe Zela Lushnje

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top