people and lifestyle

Lorenc Tzaria Shqiptari që mahniti jurinë në Voice of Greece Video

Lorenc Tzaria, shqiptari nga Durrësi është një prej konkurrentëve të këtij edicioni në “Voice of Greece”.
Vokali i tij i veçantë ka kuriozuar jurinë greke, sapo kanë dëgjuar notat e para të këngës që i riu nga Durrësit kishte përzgjedhur për të konkurruar.

Tre prej tyre kanë kthyer karriget, duke kërkuar që Lorenci të jetë në ekipin e tyre. Mirëpo pas prezantimit dhe kur të gjithë e mësuan se Lorenci është një shqiptar i rritur në Athinë ka marrë mikpritjen e të gjithëve, ndërsa pas vlerësimit ai ka zgjedhur të jetë pjesë e skuadrës së këngëtares së njohur, Elena Paparizou.

Ndiqni videon për të parë më shumë nga performanca e shqiptarit në skenën greke.

 

Burimi http://www.newsbomb.al/njihuni-me-lorencin-shqiptarin-qe-mahniti-jurine-ne-voice-of-greece-video-95248

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top