Albanians.gr – Η σελίδα της Αλβανικής Κοινότητας Στην Ελλάδα

Shqip

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri

Rreth orës 21:30 një tërmet me magnitudë 4.7 ballë dhe me thellësi 10klm në detin Adriatik, është ndjerë pothuajse në gjysmën e Shqipërisë.

Tërmeti është ndjerë sidomos në Durrës, Tiranë, Shkodër dhe Lezhë si dhe në zonat përreth tyre.

Deri tani nuk ka te dhëna për dëme materiale.

 

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top