ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Laert Vasili shpërthen në televizionin Skai kundër politikanëve. VIDEO

Greqi. Artisti shqiptarë Laert Vasili ka qënë protagonisti i një “debati” shumë të ashpër në emisionin e mëngjesit të stacionit televiziv SKAI, ku temë diskutimi ishte partia ultranacionaliste greke Agimi i Artë. Kujtojmë këtu se Laert Vasili ishte protagonisti i shfaqes teatrale Corpus Cristi, një shfaqje e cila ngjalli shumë reagime dhe protesta të dhunëshme nga Agimi i Artë, gjë që pati si rezultat anullimin e saj.

Por biseda morri drejtim tjetër kur aktori shqiptarë filloi të akuzoi hapur politikanët grek për politikën e tyre gjatë vitete të krizës. Vasili bëri apel për politikanët që të kërkojnë të falur tek populli grek për të gjitha të këqijat që i kanë shkaktuar. Laert Vasili duke ju drejtuar  politikanëve  ju tha se ”  I keni bërë grekët t’ju vijë zor të thonë se janë grekë”

 

Siç imagjinohej kjo shkaktoi dhe reagimin e politikanëbe që ndodheshin në studjo si dhe të prezantueses të emisionit Ana Busdhuku , me të cilëve u krijua një atmosferë e elektrizuar. Vasiliu u largua nga emisioni , kurse prezantuesja e përshëndeti atë me fjalët “Nuk jeni i mirërpitur në emision”…Por për më shumë shikoni videon

albanians.gr

{youtube}lq0at6Avh9M{/youtube}

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top