Albanians.gr – Η σελίδα της Αλβανικής Κοινότητας Στην Ελλάδα

Shqip

Kapshticë. Ndalohet sërisht puna për 8 orë

Kapshticë. Ndalohet sërisht puna për 8 orë

Protesta e tejzgjatur e fermerëve grekë ka shkaktuar edhe këtë të mërkurë kufizim të orarit të punës së rregullt në doganën e Kapshticës.

[maxbutton id=”5″]

Edhe sot policia njofton se dogana nuk do të funksionojë sërish që prej orës 11.30- 19.00 dhe njoftimi është bërë sërish vetëm pak kohë para kufizimit të orarit nga pala greke.

Prej disa ditësh, qytetarët apo mallrat që udhëtojnë nga Kapshtica po vuajnë anomali në qarkullim për shkak të protestave të fermerëve grekë matanë kufirit.

Burimi http://www.top-channel.tv/lajme/artikull.php?id=319199#k2

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top