Albanians.gr – Η σελίδα της Αλβανικής Κοινότητας Στην Ελλάδα

Shqip

Kapen në Kakavijë 20 klandestinë nga Maroku

20 klandestinë nga Maroku dhe Palestina janë kapur në kufirin tokësorë mes Greqisë e Shqipërisë pasi po tentonin të futeshin në vendit tonë për të kaluar më pas drejt Europës e kryesisht Gjermanisë

[maxbutton id=”5″]

Sipas policisë së Kufirit dhe Migracionit në Gjirokastër, bëhet e ditur se,klandestinët janë kapur në vendin e quajtur “Nepravishtë” dhe kishin destinacion Malin e Zi për të kaluar më pas në vendet e Europës.

Policia ka bërë shoqërimin e tyre për në zyrat e Pikës Kufitare Kakavijë e më pas janë çuar për tu strehuar në vendin e caktuar për klandestinët.

Destinacioni i këtyre shtetasve, sipas policisë, ishte Gjermania.
BURIMI t: http://shqiptarja.com/Aktualitet/2731/kapen-n–kakavij–20-klandestin–nga-maroku-synonin-gjermanin–335128.html#sthash.WysgEBns.dpuf

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top