Albanians.gr – Η σελίδα της Αλβανικής Κοινότητας Στην Ελλάδα

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Kakavijë, ndalohen 44 klandestinë sirianë

Policia e Gjirokastrës ka ndaluar mbrëmjen e së premtes 44 shtetas nga Siria, të cilët dyshohet se janë futur në Shqipëri nëpërmjet Greqisë.

Mësohet se mes klandestinëve të ndaluar janë edhe dy gra dhe një fëmijë. Destinacioni i tyre mendohet të ketë qenë një prej vendeve të Europës.

Ndërkohë janë nisur menjëherë proceduar për kthimin e tyre në Siri.

Vetëm dy ditë më parë një tjetër grup me 76 shtetas sirianë është ndaluar nga policia në Gjirokastër.

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top