Shqip

Ja si ndodhi aksidenti tragjik dje në aksin Selanik-Veria 

Një ditë pas aksidentit tragjik, ku humbën jetën 5 persona dhe 32 të tjerë u plagosën, autoritetet helene kanë ndërtuar skemën e përplasjes fatale të kamionit me rreth 35 automjete.

Në videon e publikuar, shihet qartë ajo çfarë ndodhi ditën e djeshme, rreth orës 10:30 në autostradën Selanik-Veria e njohur me emrin “Egnatia”, ku një varg makinash po ecnin me shpejtësi minimale, për shkak të punimeve që po ndërtoheshin, nga Korporata Energjitike Greke. –

Burimi http://www.shqiptarja.com/home/1/videolajm–ja-si-ndodhi-aksidenti-tragjik-dje-n–aksin-selanik-veria-243967.html#sthash.qxkPnOmW.dpuf

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top