ΕΙΔΗΣΕΙΣ

I plagosuri del nga salla e operacionit ende në gjëndje të rëndë

Del nga salla e operacionit në Spitalin e Fierit, i riu që mbeti i plagosur gjatë natës pas sulmit me armë të autobusit të linjës Tiranë-Athinë. Laurent Tabaku, 23 vjeç është plagosur në pjesën e shpatullës dhe ka ardhur në spitalin e Fierit në gjendje kome

Sipas mjekeve ai i është shtruar një opercioni prej disa orësh për shkak të plagës së rëndë që kishte marrë në trup, pasi kishte dëmtime në pjesët jetike. Sipas mjekut Kliti Gjerzai, 23-vjeçari i është nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale dhe ka marrë rreth 7 qese gjak, si rezultati i hemoragjisë. Gjendja e tij edhe pas opercionit paraqitet ende e rëndë.

Burimi www.shqiptarja.com

Lexoni akoma

Qëllohet me armë autobuzi Tiranë Athinë Dy të plagosur

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top