ΑΛΒΑΝΙΑ

Οι όμιλοι του Euro 2016. 11/6 ο πρώτος αγώνας της Αλβανίας κόντρα στην Ελβετία 

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για την τελική φάση του Euro 2016 που μετά από πολλά χρόνια έγινε δίχως τη συμμετοχή της Ελλάδας που δεν κατάφερε να προκριθεί.

[maxbutton id=”5″]

Οι 24 ομάδες είναι χωρισμένες σε έξι ομίλους των τεσσάρων. Οι δύο πρώτοι από τους ομίλους και οι τέσσερις καλύτεροι τρίτοι θα προκριθούν στην επόμενη φάση.

Το εναρκτήριο παιχνίδι θα γίνει στο Σεν Ντενί στις 10 Ιουνίου 2016 ανάμεσα στη Γαλλία και τη Ρουμανία, ενώ ο τελικός θα πραγματοποιηθεί στο ίδιο γήπεδο ένα μήνα μετά, στις 10 Ιουλίου.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γαλλία

Ρουμανία

Αλβανία

Ελβετία

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Αγγλία

Ρωσία

Ουαλία

Σλοβακία

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Γερμανία

Ουκρανία

Πολωνία

Βόρεια Ιρλανδία

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ισπανία

Τσεχία

Τουρκία

Κροατία

 

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

Βέλγιο

Ιταλία

ΕΪΡΕ

Σουηδία

 

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ

Πορτογαλία

Ισλανδία

Αυστρία

Ουγγαρία
Το πανόραμα των ομίλων

Το πρόγραμμα του α’ ομίλου:

1η αγωνιστική

10/6 Γαλλία – Ρουμανία

11/6 Αλβανία – Ελβετία

2η αγωνιστική

15/6 Γαλλία – Αλβανία

15/6 Ρουμανία – Ελβετία

3η αγωνιστική

19/6 Ελβετία – Γαλλία

19/6 Ρουμανία – Αλβανία

Το πρόγραμμα του β’ ομίλου

1η αγωνιστική

11/6 Ουαλία – Σλοβακία

11/6 Αγγλία – Ρωσία

2η αγωνιστική

15/6 Ρωσία – Σλοβακία

16/6 Αγγλία – Ουαλία

3η αγωνιστική

20/6 Σλοβακία – Αγγλία

20/6 Ρωσία – Ουαλία

3ο όμιλος

Το πρόγραμμα του γ’ ομίλου

1η αγωνιστική

12/6 Γερμανία – Ουκρανία

12/6 Πολωνία – Β. Ιρλανδία

2η αγωνιστική

16/6 Ουκρανία – Β. Ιρλανδία

16/6 Γερμανία – Πολωνία

3η αγωνιστική

21/6 Ουκρανία – Πολωνία

21/6 Β. Ιρλανδία – Γερμανία

4ος όμιλος

Το πρόγραμμα του δ’ ομίλου

1η αγωνιστική

12/6 Τουρκία – Κροατία

13/6 Ισπανία – Τσεχία

2η αγωνιστική

17/6 Ισπανία – τουρκία

17/6 Τσεχία – Κροατία

3η αγωνιστική

21/6 Κροατία – Ισπανία

21/6 Τσεχία – Τουρκία

5ος όμιλος

Το πρόγραμμα του ε’ ομίλου

1η αγωνιστική

13/6 Βέλγιο – Ιταλία

13/6 Ιρλανδία – Σουηδία

2η αγωνιστική

17/6 Ιταλία – Σουηδία

18/6 Βέλγιο – Ιρλανδία

3η αγωνιστική

22/6 Ιταλία – Ιρλανδία

22/6 Σουηδία – Βέλγιο

6ο όμιλος

Το πρόγραμμα του στ’ ομίλου

1η αγωνιστική

14/6 Αυστρία – Ουγγαρί

14/6 Πορτογαλία – Ισλανδία

2η αγωνιστική

18/6 Ισλανδία – Ουγγαρία

18/6 Πορτογαλία – Αυστρία

3η αγωνιστική

22/6 Ουγγαρία – Πορτογαλία

22/6 Ισλανδία – Αυστρία

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top