ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Greqi Tragjedi në ishullin e Lefkadhës Mbyten 12 emigrantë mes tyre dhe 4 fëmijë

Greqi.Lefkadha. Dymbëdhjetë emigrantë,

të cilët po tentonin të hynin ilegalisht në Greqi, mes tyre dhe 4 fëmijë, janë mbytur në zonën Pelarios përballë ishullit të Lefkadhës në detin Jon.

 

Siç lajmëroi Roja Bregdetare Greke, një varkë u gjet e përmbysur në këtë zonë. Nuk dihet numri i saktë i emigrantëve. Deri tani janë shpëtuar nga Roja Bregdetare 15 emigrantë, kurse 12 të tjerë janë njxerrë nga polumbarët të mbytur.

Policia është lajmëruar me anë të celularit nga njëri nga pasagjerët e varkës që ishte në rrezik.

Të gjithë të mbijetuarit janë tranportuar në spitalin e Prevezës.

Siç lajmëroi Roja Bregdetare kërkimet vazhdojnë

 

albanians.gr

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top