Albanians.gr – Η σελίδα της Αλβανικής Κοινότητας Στην Ελλάδα

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Greqi Shqiptari 14-vjeçar përdhunohet në grup në Institutin e Riedukimit të të miturve në Volos

Një grup në një Institut të Riedukimit të të miturve, në Volos të Greqisë, ka përdhunuar një shqiptar 14-vjeçar.

Sipas shtypit grek, i cili ka zbuluar skandalin, brenda 1 muaji kanë ndodhur disa përdhunime në grup.

Një muaj më parë, drejt organeve të policisë së qytetit, ka ardhur një denoncim për një 14-vjeçar shqiptar, që mbahej në këtë institut, me akuzën se kishte tentuar të keqtrajtonte seksualisht një 6-vjeçare.

Ai vetë është përdhunuar nga një 16-vjeçar rom dhe dy të rinj të tjerë të moshës 14 dhe 17 vjeç. Të tre këta persona ndodhen aty nën akuzat për vjedhje dhe bastisje.

Prokurori i qytetit të Volosit, ka dhënë urdhër për burgosjen e 16-vjeçarit rom, ndërsa dy personat e tjerë janë rikthyer në Institutin e Riedukimit.

Burimi www.shekulli.com.al

LEXONI AKOMA

Φρίκη Ομαδικος βιασμός 14χρονου απο την Αλβανία σε Ίδρυμα στο Βόλο

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top