Albanians.gr – Η σελίδα της Αλβανικής Κοινότητας Στην Ελλάδα

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Greqi, sherr mes shqiptarëve, vritet me thikë 21-vjeçari

Një konflikt i përgjakshëm mes gjashtë shqiptarëve

në Greqi ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të ditës të premte.Për pasojë një i ri shqiptar ka mbetur i vdekur, pasi u përfshi në konfliktin thika mes disa të rinjsh.

 

Ngjarja ka ndodhur në zonën e Kefalovriso Etolokarnaninias, në rajonin Mesologji të Greqisë. Policia lokale tha se një grup prej gjashtë shqiptarësh u konfrontuan mes tyre për motive ende të paqarta përpara një kafeneje në Kefalovriso. Sherri nisi mes dy të rinjsh shqiptarë, por shpejt u bashkuan dhe katër të tjerë.

Djali 21-vjeçar u qëllua me thikë dhe vdiq në vend, raporton policia. Forca të shumta policore që shkuan në vendngjarje, thanë se nuk kanë mundur të kapin asnjë të dyshua

 

burimi www.shekulli.com.al

LEXONI AKOMA

Greqi, vrau shqiptarin dhe e varrosi në oborr

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top