Albanians.gr – Η σελίδα της Αλβανικής Κοινότητας Στην Ελλάδα

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Greqi. Dy shqiptarë akuzohen për përdhunim e bashkëkombëses të tyre

Greqi, Hios. Një ngjarje e rëndë ka shokuar komunitetin shqiptarë të ishullit grek Hios (Xios).  Dy shqiptarë 26 dhe 45 vjeç akuzohen për përdhunimn e një vajze shqiptare 25 vjeç.

Ngjarja e rëndë duket se ka ndodhur të martën në orët e para të mëngjesit, ku sipas denoncimit të 25 vjeçares dy të akuzuarit e detyruan të kryente marrëdhënje seksuale me kërcënimin e armëve. Pak orë më vonë vajza denoncoi përdhunimin dhe dy të akuzuarit u arrestuan.

Sipas mediave greke priten analizat e mjekësisë ligjore për të vërtetuar përdhunimin. Dy të akuzuarit u dërguan sot në prokurorinë e ishullit.

 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top