Shqip

Greqi, 18-vjeçarja shqiptare rrëzohet nga kati i tretë i qendrës tregtare

Greqi, 18-vjeçarja shqiptare rrëzohet nga kati i tretë i qendrës tregtare

Një 18-vjeçare shqiptare është rrëzuar nga kati i tretë i një qendre tregtare në Karditsa të Greqisë.

Ngjarja ndodhi pasi dolën rezultatet e provimeve të maturës në shtetin fqinj.

18-vjeçarja u dërgua me urgjencë në spital dhe fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën, shkruan Syri.net.

Sipas dëshmitarëve, vajza ishte parë në një vend që vështirë se mund të rrëzoheshe.

Policia ka nisur hetimet për të provuar nëse ishte ngjarje aksidentale apo shqiptarja u vetëhodh për shkak të notave të provimeve të maturës./SYRI.net/

 

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top