Albanians.gr – Η σελίδα της Αλβανικής Κοινότητας Στην Ελλάδα

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Gjirokastër, bllokohen 13 klandestinë arrestohet transportuesi

13 klandestinë nga Eritrea dhe Somalia janë bllokuar mëngjesin e sotëm nga policia e Gjirokastrës. Operacioni u organizua nga sektori kundër trafiqeve të pa ligjshme. Policia bën me dije se ka arrestuar në flagrancë Fani Gjonin i cili po i transportonte klandestinët me mjetin e tij.

Kohët e fundit dhjetra klandestinë përdorin kufirin e gjelbër shqiptar për të kaluar në vendin tonë dhe më pas për të kaluar në vendet e tjera të Evropës. Klandestinët vijnë kryesisht nga zona në konflikt.

burimi www.ballkanweb.com

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top