ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Filipine, autobusi bie në humerë, të paktën 22 të vdekur

philippines-bus-accident

Të paktën 22 persona kanë mbetur të vdekur dhe 20 të plagosur nga një aksident i tmerrshëm në Manila, Filipine.

Një autobus udhëtarësh është përplasur me një kamion në një mbikalim në autostradë dhe më pas ka rënë në greminë.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e ditës së hënë.

Nuk dihet ende numri i personave në autobus ndërkohë, që mediat vendase raportojnë për një duzinë kufomash të nxjerra nga rrënojat e autobusit.

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top