ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Emigrantët Shqipëtar: Këtë vit do shpenzojmë më pak para në Shqipëri

 

Fillimi i muajit korrik ka shënuar dhe kthimin

 

Fillimi i muajit korrik ka shënuar dhe kthimin

e emigrantëve të cilët kalojnë përmes pikave doganore të Kapshticës dhe Kakavijës.

 

Por,siç shprehen dhe vetë ndryshe nga vitet e tjera,këtë vit shpenzimet për pushime do të jenë më të reduktuara.Kjo pasi sipas tyre kriza ekonomike që ka përfshirë së fundmi shtetin tonë fqinj,Greqinë ka ndikuar,jo pak tek të ardhurat dhe buxheti i tyre familjar.

“Kthehemi për fëmijët prindërit. Të gjithë njerëzit kanë filluar të shtrëngohen dhe të mundohen të harxhojnë sa më pak. Më përpara kishte më shumë para, shpenzonim më shumë tani jemi më të kujdeshëm”- tregon një emigrant.

Gjithashtu kanë filluar që heret problemet me kthimin e emigranëve shqiptarë. Shkak janë rradhët e medha që janë shkaktuar në pikat doganore për arsyen se pala greke aktualisht po punon vetëm me një sportel!

Lexoni më shumë për temën

https://www.albanians.gr/lajme/sociale/5439-fluks-emigrantesh-ne-pikat-kufitare-pala-greke-vetem-me-nje-sportel.html

marrë nga www.shqiptarja.com

 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top