Albanians.gr – Η σελίδα της Αλβανικής Κοινότητας Στην Ελλάδα

ΤΑΞΙΔΙΑ

Ekskursion 1 Ditorë në Nafplio 35 euro me ushqim, ditën e Dielë më 12 Tetor 2014

Ekskursion 1 Ditorë në Nafplio 35 euro me ushqim, ditën e Dielë më 12 Tetor 2014

Nafplio është kryeqyteti i parë i Greqisë dhe nja nga vëndet më karakteristike të Peloponezit
Të Djelën në mëngjes nisemi në orën 08:00 nga sheshi (platia) Karaiskaki
Duke shkuar në Nafplio do të bëjmë një pushim për kafe tek Isthmo në Korintho, pastaj në Palamidhi të Nafplios.

Në qytet do të bëjmë xhiro për të parë rrugicat e vëndit që quhet Venecia e vogël
Në vazhdim do të shkojmë tek fshati piktorest i Tolos ku dhe do të hamë drekën.
Pastaj na mbasditja do të marrim rrugën e kthimit për në Athinë dhe do të jemi kthyer rreth orës 20:00

Kostoja e ekskursionit është 35 euro për person, brënda në çmim është edhe dreka.

Menuja e drekës ka 3 opsione:

1, Racion (meridha) sufllaqe me patate + sallatë + frutë  (μερίδα σουβλάκι με πατάτες σαλάτα και φρούτο )

2 Kaposh + salatë + frutë  (κόκορας με χυλοπίτες σαλάτα και φρούτο)

3 Gjellë Kokkinisto në furrë me patate + sallatë + frutë (κοκκινιστό στο φούρνο με πατάτες και σαλάτα και φρούτο)

Për të rezervuar biletë mund të kontaktoni tek numrat e më poshtëm:
2130285681, 6979489060 dhe 6987419091

Ejani të argëtohemi nën shoqërinë tonë 🙂

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top