Shqip

Edi Rama “Nga sot, Shqipëria do të shihet ndryshe”

Në një dalje publike për mediat, pas largimit të Papa Françeskut, Kryeministri Edi Rama ka falënderuar institucionin e Presidencës, Presidentin Bujar Nishani dhe Bashkinë e Tiranës, për kontributin dhe organizimet.

“Dua të falënderoj dhe Presidentin e Republikës për pritjen e tij dhe organizimin për Papa Franceskun. Dua të falenderoj të gjithë pa përjashtim dhe Bashkinë e Tiranës, për financimin modest, brenda modestisë së vetë”- tha Rama.

Rama shtoi më tej se duke nisur nga sot, Shqipëria do të shihet ndryshe.

“Jam i bindur që do shihemi si një vend i ndryshëm, por ndryshe nga të tjerët zotërojmë një thesar të madh” – tha Rama.

Burimi www.shekulli.com.al

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top