Shqip

E moshuara vret 7-vjeçarin shqiptar në Zvicër

Opinioni publik në Kosovë e Zvicër është tronditur nga vrasja makabre e një 7 vjeçari kosovar prej një gruaje zvicerane 75 vjeçare.

Djali është vrarë ndërsa kthehej nga shkolla, e cila ishte vetëm 10 minuta larg banesës së tij. Arsyeja e krimit mbetet shume e paqarte.

Nuk ishte hera e parë që vogëlushi shkonte vetëm në shtëpi. E ëma është ne gjendje tejet të rënduar psikologjike, e nga sa thotë, nuk e njihte 75 vjeçaren.

Fëmija ka marrë plage të thella në fyt të shkaktuara me thikë. Vete e dyshuara, e cila është larguar nga vendngjarja, ka dërguar disa mesazhe telefonike drejtuar një sërë personash dhe institucionesh ku rrëfen vrasjen e fëmijës.

Paskësaj, ajo është paraqitur në Prokurori. Autoritetet po bëjnë ndërkohë dhe ekzaminimin psikik të të moshuarës.

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top