Shqip

Dyshimet për tradhëti në Greqi, emigranti braktis të shoqen dhe e lë pa dokumenta

Një ngjarje e rrallë është denoncuar nga policia në prokurorinë e Elbasanit. Një grua pretendon se bashkëshorti i saj është larguar nga shtëpia, pas dyshimeve për tradhëti bashkëshortore. Të dy jetonin në Greqi prej kohësh, por kur janë kthyer në Shqipëri, bashkëshorti ka shpërthyer në akuza ndaj gruas me inicialet I.B.

Pas kësaj është larguar duke marrë me vete dokumentat. Gruaja e ka denoncuar në polici, ndërsa uniformat blu në vend që ta shpallin në kërkim, i kanë referuar materialet në prokurori.

Burimi http://www.lapsi.al/node/62244#.WXccyojyiUk

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top