Shqip

Donald Lu nis zyrtarisht punën si ambasador i SHBA-së në Tiranë

Donald Lu ka nisur zyrtarisht detyrën si ambasiador i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri.

Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar disa foto të ditës së tij të parë të punës.

Lu është takuar me stafin e tij, ndërkohë që gjatë ditës së sotme do të dorëzojë kredencialet tek presidenti Bujar Nishani.

Më pas pritet të ketë edhe një konferencë shtypi me këtë të fundit.

Lu mbërriti të dielën në Tiranë dhe tha se mezi po pret të njohë Shqipërinë dhe të bashkëpunojë me politikën shqiptare për të mirën e këtij vendi.

gazetadita.al

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top